CARL-ARNE BREGER, soffbord, Gustavsberg 1958.
Emaljskiva i rött och svart med geometrisk dekor, ben i stål, signerat Breger 58, höjd 31 cm, längd 100 cm, bredd 50 cm.
Smärre slitage, mindre nagg, skivan något välvd.