Fanerat med teak. Två skjutbara dörrar med bakomliggande hyllplan samt lådor. Fyra lådor under. Bredd 150, djup 44, höjd 133 cm.
En mässingshylsa för hyllplan saknas. Slitage. Repor. Märken.