ILMARI TAPIOVAARA, stolar, 4 st, Fanett, Edsbyverken 1962.
Stomme av björk. Sitsar fanerade med teak. Brännstämplade. Sitthöjd ca 44 cm.
Slitage. Repor. Märken. Fläckar.