12 kaffekoppar med fat,
7 buljongkoppar med mat,
5 moccakoppar med fat,
1 kaffekanna,
1 mjölkkanna,
1 gräddkanna,
2 sockerskålar,
9 mattallrikar (ca 26 cm),
8 förrättstallrikar (ca 23 cm),
8 assietter (ca 17,5 cm),
8 skålar (ca 15,5 cm),
5 serveringsfat (längd ca 21 - 37 cm),
1 serveringsskål,
2 lockterriner,
1 såssnipa,
2 askfat (med storleksvariationer p.g.a varierande ålder).
Slitage. Missfärgningar. Ett fåtal delar med krackelyr. Cirka sex delar med nagg och avslag. Cirka tio delar andrasortering.