SKÅL, GALLERSKÅL samt ASK MED LOCK, silver, 1900-talets första hälft. Vikt 600 g exkl glasinsats.

Skål med glasinsats, diameter 18 cm, höjd 8 cm.
Gallerskål, längd 17 cm, höjd 3 cm.
Skål med lock, höjd 11 cm.

Slitage. Ställvis något anlupna. Smärre bucklor.

Utropspris
2 000 SEK