SERVISDELAR, 16 snarlika delar, Sächsische Porzellan-Manufaktur Dresden, 1900-tal.

14 frukttallrikar, diameter 21 cm.
Skål på fot, diameter 22,5 cm, höjd 18,5 cm.
Ett fat, diameter 26 cm.

Slitage. Nagg. Sprickor. Lagning.

Utropspris
2 000 SEK