1050567

MATSERVIS, 69 delar, Theodore Haviland, Limoges, 1900-talets första hälft/mitt.

23 mattallrikar, diameter 25 cm.
15 djupa tallrikar diameter 24,5 cm.
11 lunchtallrikar, diameter 23 cm.
11 assietter, diameter 19 cm.
En karott med lock, diameter 23 cm, höjd 11 cm.
En såsskål, längd 24 cm.
Ett runt fat, diameter 35 cm.
Sex ovala fat, längd 23 - 47 cm.

Konditionsrapport

Slitage med visst färgbortfall. Två mattallrikar, en lunchtallrik samt ett serveringfat med nagg.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 3 000 SEK

    Slutpris

    2 250
    219 EUR
    248 USD

    Budhistorik (21 bud)
    5A25 jun 21:442250SEK
    325 jun 21:442050SEK
    5A25 jun 21:431950SEK