SVEN PALMQVIST, skål, glas, "Kraka", Orrefors, signerad.
Underfång av rutnätsmönster. Signerad "Orrefors Kraka nr 342 Sven Palmqvist". Längd 17,5 cm, höjd 8,5 cm.
Smärre slitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10