SPEGELLAMPETTER

Ett par, delvis 1700-tal.

Med ljushållare av mässing. Höjd 47 cm.

Konditionsrapport

Sprickor i glas samt fläckar. Slitage. Kantskador. Omarbetade.

Proveniens
Enligt uppgift från "Den Gyldene Freden". Familjen Wahlberg, ägare av krogen 1854-1919.
Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V63

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anna Heathcote-Ball

Anna Heathcote-Ball

anna.heathcoteball@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutas:
    CEST

    3 dagar 22 timmar

    Utropspris: 3 000 SEK

    1 000
    97 EUR
    116 USD

    Ändra ditt maxbud
    Lägg ditt maxbud
    Ditt bud måste minst vara 1 100 SEK

    OKAvbryt

    Budhistorik (4 bud)
    220 maj 07:311000SEK
    Acceptpris på 1 000 SEK uppnåddes
    319 maj 10:29900SEK
    218 maj 05:12600SEK