SPEGELLAMPETTER, ett par, delvis 1700-tal.

Med ljushållare av mässing. Höjd 47 cm.

Sprickor i glas samt fläckar. Slitage. Kantskador. Omarbetade.

Proveniens

Enligt uppgift från "Den Gyldene Freden". Familjen Wahlberg, ägare av krogen 1854-1919.

Utropspris
3 000 SEK