Målad. Uppfällbar bordsskiva. Tre lådor. Beslag av smide. Bredd 95, djup 49, höjd 78 cm. Bordsskivans längd 90, bredd 90, höjd 76 cm.
Slitage. Torrsprickor. Delvis senare målning. Fläckar. Repor. Märken. Senare beslag.