SALONGSGRUPP, 4 delar, empirestil, omkring år 1900.

Fanerade med mahogny. Beslag av mässing. Soffa och fåtöljer klädda med textil. Bord med skiva av marmor. Soffan sitthöjd 43, bredd 250, djup 80, höjd 95. Fåtöljerna sitthöjd 43, bredd 60 djup 60, höjd 87. Bordets diameter 94,5, höjd 69 cm.

Smärre slitage. Repor. Märken. Fanerskador.

Utropspris
12 000 SEK