ANDERS PEHRSON, GOLVLAMPA, Anders Pehrson, 1960-tal, modell nr 591 G.
Devis kromad och svartlackerad. Höj- och sänkbar. Max höjd ca 120 cm
Ej funktionstestad. Smärre slitage. Märken.