CARL-HARRY STÅLHANE, vas & GUNNAR NYLUND, vas samt gallerskål, stengods, Rörstrand, 1900-talets mitt.

Vaser höjd 23 och 34 cm. Skål diameter 30 cm.

Smärre slitage. Smärre bränningssprickor.

Utropspris
3 000 SEK