SEIKO, "Pogue", "Tachymeter", armbandsur, kronograf, 41 x 39 (47) mm.

Stål, automatisk, hardlexglas, dag, datum, Seiko-länk, viklås, ca 1975.

Caliber 6139B, Referensnr 6139-6002, Boettnr 712620

Åldersrelaterat slitage. Glas med några nagg. Defekt.

Utropspris
3 000 SEK