SKÅP, barockstil, 1800-tal

SKÅP, barockstil, 1800-tal

Brunmålat trä med uppssvängd front och skuren dekor. Kulfötter. Skåpluckor med bakomvarande hyll- och krokinredning Höjd 223 cm, Längd 150 cm, Bredd 67 cm. Nyckel finns.

Bruksskick. Renoverad och restaurerad/kompletterad. Skador i form av sprickor och märken samt lösa delar. Maskstungen. Viss fuktdoft.

Utropspris
5 000 SEK