SERVIS

40 delar, "Verdura", Rörstrand porlsin 1900-talets mitt/andra hälft.

12 st djupa tallrikar, diameter 20 cm.
12 st tallrikar diameter 24 cm.
12 st assietter diameter 18 cm.
2 st ugnsformar längd ca 31 cm.
1 st smörask längd ca 15 cm.
1 st karott med lock ca 10 cm.

Medföljer, 1 st skål "Picnic", diameter 20 cm.
1 st karott, längd ca 16 cm.

Konditionsrapport

En assiett med nagg. Smärre slitage.

Placering
Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - N2

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Lina Olsen

Lina Olsen

lina.olsen@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutas:
    CEST

    9 timmar 12 minuter

    Utropspris: 4 000 SEK

    3 000
    291 EUR
    344 USD

    Ändra ditt maxbud
    Lägg ditt maxbud
    Ditt bud måste minst vara 3 200 SEK

    OKAvbryt

    Budhistorik (3 bud)
    118 maj 06:523000SEK
    Acceptpris på 3 000 SEK uppnåddes
    118 maj 06:522500SEK
    118 maj 06:522000SEK