MATTA, old Baotou troligen, figural, ca 133 x 70 cm.

Benvit botten med tranor, hjortar och träd i olika blå nyanser samt brunt och ljusrött. Mörkblå huvudbård med meanderliknande mönster.

Något smutsig, fläckar, smärre fällningar och lagningar. Baksidan med obetydlig malskada, kortsidorna med obetydliga skador.

Utropspris
1 500 SEK