Benvit botten med tranor, hjortar och träd i olika blå nyanser samt brunt och ljusrött. Mörkblå huvudbård med meanderliknande mönster.
Något smutsig, fläckar, smärre fällningar och lagningar. Baksidan med obetydlig malskada, kortsidorna med obetydliga skador.