MATTA, semiantik Baotou figural, ca 102 x 55 cm.

Benvit botten med hjortar, tranor, fladdermöss, träd och granatäpplen i olika blå nyanser. Mörkblå huvudbård med meanderliknande mönster.

Något slitage och smutsig, fläckar, smärre skador och malskador, lagningar. Sidorna med smärre trampveck, en senare kortsida.

Utropspris
1 500 SEK