Madeleine Pyk – en samling F769

MATTA, semiantik Baotou, ca 108 x 54,5 cm.

Mörkblå botten med medaljong, eviga knuten, tecken och hörnornament i blått. Huvudbård med meanderliknande mönster.

Något ställvis lite hårdare slitage, smutsig, fläckar, lagning. Baksidan med malskador, en kortsida senare.

Utropspris
1 500 SEK