Sju mattallrikar, åtta förrättstallrikar, åtta assietter, sju sopptallrikar, fyra kaffekoppar med fat, två serveringsfat, tre mindre ovala skålar, en terrin, en mjölkkanna, en gräddsnipa, åtta äggkoppar, en sockerskål plus tre extra fat till kaffekoppar.
Glasyrmistor. Repor. Missfärgningar. Ca sju delar med flisor/nagg. En del med sprickor och lagning.