KRÄFTSKÅL samt SERVERINGSBESTICK, England, 1900-talets början.

Porslin med motiv av tång samt kräftor som håller upp skålen. Kant i metall. Diameter 25,5 cm. Höjd 12 cm. Bestickens längd 28 cm.

Åldersrelaterat slitage. Avskavd färg. Glasyrmistor.

Utropspris
2 000 SEK