SKÅLAR, tre stycken, samt BRICKOR, tre stycken, porslin. Japan, 1900-tal.

Dekor i underglasyrblått, med motiv av flodlanskap samt växtligheter, mått på bricka 14,5x14,5 cm, längd på skål 16 cm.

Slitage, en med kantspricka

Utropspris
2 500 SEK