Tallrikar, 5 st, samt bärtallrikar, 4 st, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i underglasyrblått, med motiv av flodlandskap, diameter 15,5-23 cm.

Slitage, smärre nagg. En med kantspricka. en med ifyllda nagg, En med kantspricka.

Utropspris
5 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

22. Massimo Castagna, taklampa, "Starlight", Henge, Italien efter 2018.
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK