GOLVLAMPA, ASEA, omkring 1900-talets mitt.

Grålackerad metall med mässingsdetaljer. Medföljande textilklädd skärm. Märkt under foten. Höjd inkl. skärm 153 cm.

Ej funktionstestad. Slitage. Fläckar och anlöpningar.

Utropspris
1 500 SEK