NILS STRINNING, delvis, vägghylla, "String", 1900-talets mitt.

20 hyllplan fanerade med teak och mahogny. Längd 78 cm, djup 20 - 30 cm. Fyra tidningshyllor. Längd 75 cm, djup 34 cm. Åtta lackerade gavlar i metall. Höjd 76, 101 och 215 cm. Djup 18 - 28,5 cm. Två hyllor etikettmärkta.

Slitage. Skador. Fläckar. Repor. En hylla utan krokar.

Utropspris
5 000 SEK