Tre grålackerade gavlar, höjd 220 cm, bredd 29 cm. Två svartlackerade gavlar, höjd 76 cm, bredd 18 cm. 16 hyllplan fanerade med teak, längd 80 cm, bredd 20- 30 cm. Två tidningshyllor av metall, längd 80 cm, bredd 35 cm. Några hyllplan möjligen ej "String".
Bruksskick. Färgbortfall. Repor. Mindre fanerskador. Fläckar.