SPEGEL, gustaviansk, Niclas Falkengren (1750-1813), Jönköping, 1700-talets slut.

Bronserad. Skuren dekor, genombrutet krön. Signerad NF. 111 x 47 cm.

Senare bronsering. Smärre skador. Krönet något löst. Delvis kompletterat bakstycke. Senare glas.

Utropspris
8 000 SEK