HERTHA BENGTSSON

51 servisdelar, porslin, "Koka blå", Rörstrand, i produktion 1956-1988.

1 hög karott med lock, höjd 20 cm.
1 lägre karott med lock, höjd 16 cm
1 såskarott med lock
2 rektangulära uppläggningsfat, längd 23-30 cm
1 karaff, höjd 13 cm
1 serveringsskål, diameter 19, höjd 7 cm
8 djupa mattallrikar, diameter 20 cm
4 djupa tallrikar, diameter 19 cm
11 assietter, diameter 17,5 cm
1 serveringsskål, diameter 18, höjd 4 cm
1 serveringsskål, diameter 21,5, höjd 10 cm
1 serveringsskål, diameter 17, höjd 8,5 cm.
10 förrättstallrikar, diameter 21 cm
8 mattallrikar, diameter 24,5 cm.

Konditionsrapport

1 djup tallrik med fotringsnagg, 1 djup tallrik med hårspricka
Smärre slitage.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - L30

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Maria Ribeiro

Maria Ribeiro

maria.ribeiro@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 4 000 SEK

    Slutpris

    3 000
    291 EUR
    344 USD

    Budhistorik (4 bud)
    421 maj 11:413000SEK
    Acceptpris på 3 000 SEK uppnåddes
    318 maj 09:522500SEK
    217 maj 23:071200SEK