BONBONNIERE, porslin, "Flora Danica", Royal Copenhagen, 1900-talets tredje kvartal.

Oval med grenformad hänkel, målad polykrom och förgylld dekor. Med motiv av Lysimachia nummularia L. Modellnr. 3582. Längd 16 cm.

Obetydligt ytslitage. Fotringsnagg på innersidan.

Utropspris
6 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

84. Robin Wood (Björn Ahlberg), bokhylla, Sverige 1990-tal.
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
Budhistorik
17 000

ditt bud
Aktuellt bud:
17 000 SEK