GELÉSKÅLAR

2 st, "3543" samt ASSIETTER, 2 st, "3552", porslin, ur Flora Danica, Royal Copenhagen, 1900-tal.

Geléskålar, "Stellaria Edwardsii R Br" och Veronica Alpina L", längd 18 cm.
Assietter, "Armeria sibirica Turx" och "Campanula uniflora L", diameter 14,5 cm.

Konditionsrapport

Mindre ytslitage. En geléskål samt assietter med obetydliga till mindre nagg.

Placering
Frihamnen 16 A, 417 55 Göteborg - V6

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Emmelie Skogman

Göteborg

Emmelie Skogman

emmelie.skogman@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutas:
    CEST

    20 timmar 14 minuter

    Utropspris: 6 000 SEK

    3 000
    293 EUR
    343 USD

    Acceptpriset är ej uppnått

    Ändra ditt maxbud
    Lägg ditt maxbud
    Ditt bud måste minst vara 3 200 SEK

    OKAvbryt

    Budhistorik (5 bud)
    524 maj 11:473000SEK
    421 maj 10:272000SEK
    318 maj 11:461000SEK