SPEGEL, empire, 1800-talets första hälft

Rak form, förgylld och bronserad. Div. stavdekorer, spegelglas flankerat av fascesstavar. I krön urnformation. Höjd 167, bredd 83 cm.

Smärre slitage. Smärre fläckar. Sprickor. Nagg. Märken.

Utropspris
5 000 SEK