JACOB AXEL GILLBERG, miniatyrmålning signerad och daterad 1807 (?)
Föreställande Maria Charlotta af Bolin (1778-1823) gift 1808 med kammarherren greve Johan Gyllenborg, ca 7 x 6 cm
Slitage. Färgbortfall.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10