KERSTIN HÖRLIN-HOLMQUIST, skrivbord, ur "Triva"-serien, för Nordiska Kompaniet, 1900-talets andra hälft
Mahogny samt beslag i mässing. Två lådor i sargen. Bredd ca 100 cm, djup 60 cm, höjd 80 cm.
Slitage. Märken. Repor.