Kerstin Hörlin-Holmquist

(Sverige, 1925-1997)
Kerstin Hörlin-Holmquist
(Sverige, 1925-1997)

KERSTIN HÖRLIN-HOLMQUIST, skrivbord, ur "Triva"-serien, för Nordiska Kompaniet, 1900-talets andra hälft

Mahogny samt beslag i mässing. Två lådor i sargen. Bredd ca 100 cm, djup 60 cm, höjd 80 cm.

Slitage. Märken. Repor.

Utropspris
4 000 SEK