KAMERA, LEICA IIIg, nr 881606, 1957, med Elmar f=5 cm 1:3,5. Med ställbar Viewfinder 3.5-13.5

Kromat kamerahus med objektiv. Objektivet med linsskydd och serienummer 1426658.

Smärre slitage. Märken. Optiken med mindre dis och enstaka repor. Ej funktionstestad.

Utropspris
5 000 SEK