Axel Hjalmar Lindqvist

(Sverige, 1843-1917)
Axel Hjalmar Lindqvist
(Sverige, 1843-1917)

AXEL HJALMAR LINDQVIST, tillskriven, olja på duk, intygad à tergo av sonen A. Lindqvist.

Landskap. 49,5 x 85,5 cm.

Slitage, ställvis hård. Vågig duk i hörn.

Utropspris
3 000 SEK