CARL MALMSTEN

Fåtölj och fotpall, "Häggbom", 1900-talets andra hälft.

Stoppad fast häftad rygg, resårsits med lös plymå. Klädsel av lövmönstrat tyg. Ben av bok. Fåtöljen etikettmärkt. Sitthöjd ca 47 cm. Fotpallen höjd 36 cm.

Konditionsrapport

Slitage, med ställvisa tråddragningar. Smärre fläckar.

Placering
Frihamnen 16 A, 417 55 Göteborg - G1

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 6 000 SEK

    Slutpris

    5 000
    489 EUR
    572 USD

    Budhistorik (5 bud)
    524 maj 19:005000SEK
    Acceptpris på 5 000 SEK uppnåddes
    424 maj 18:142500SEK
    323 maj 10:541300SEK