ALF SVENSSON

Fåtöljer, ett par, "TeVe", Bra Bohag, Ljungs Industier AB Malmö, 1900-talets andra hälft.

Stomme av betsad bok. Fast stoppad rygg och sits, klädsel av konstpäls. Plakettmärkta. Sitthöjd ca 36 cm.

Konditionsrapport

Senare klädsel. Slitage, ställvis hårdare. Ställvisa fläckar. Mindre skada på benställning. Lös skruv i rygg.

Placering
Frihamnen 16 A, 417 55 Göteborg - H5

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 5 000 SEK

    Slutpris

    4 800
    466 EUR
    550 USD

    Budhistorik (8 bud)
    420 maj 16:044800SEK
    520 maj 16:034600SEK
    420 maj 16:034400SEK
    Acceptpris på 4 000 SEK uppnåddes