TAKLAMPA, sannolikt Toni Cordero, Artemide, Italien, sent 1900-tal.

Spiralformad kromad metalstomme behängd olikfärgat glas och metallformer. Plakettmärkt. Diameter 48 cm, höjd ca 112 cm.

Ej funktionstestad. Bruksskick med visst slitage.

Utropspris
3 000 SEK