1054235

MATSALSGRUPP

9 delar, engelsk stil, 1900-talets andra hälft.

Fyra karmstolar och fyra stolar av betsad bok med tagelklädsel. Bord fanerat med mahogny med tredelade pelarfötter på hjul och två iläggsskivor à 56 cm. Bordets längd 168 cm, bredd 107 cm, höjd 73 cm.

Konditionsrapport

Bruksskick. Märken och repor. Pärlspik saknas delvis. Fläckar. Ej testmonterat med iläggsskivor.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Larsdotter

Göteborg

Karin Larsdotter

karin.larsdotter@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 4 000 SEK

    Slutpris

    550
    53 EUR
    60 USD

    Budhistorik (5 bud)
    3 5 jul 09:11550SEK
    2A 5 jul 09:10500SEK
    3 5 jul 09:10500SEK
    Acceptpris på 450 SEK uppnåddes