SKÄNK

Empirestil, 1900-talets andra hälft.

Mahognyfanerat. I fronten fyra dörrar. Mässingsbeslag och dekorbeslag i form av egyptiserande byster. Skiva saknas. Längd 227, djup 57, höjd 93 cm. Nyckel finns.

Konditionsrapport

Slitage. Smärre repor, stötmärken och fläckar. Skiva saknas.

Placering
Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - Z1

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Maria Granfeldt

Maria Granfeldt
Chef inlämning Malmö

maria.granfeldt@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 1 500 SEK

    Slutpris

    400
    39 EUR
    46 USD

    Budhistorik (3 bud)
    1A17 maj 20:31400SEK
    217 maj 20:31350SEK
    113 maj 12:13300SEK