1054325
Charlotte Perriand
(1903-1999)

CHARLOTTE PERRIAND, stolar, ett par "Les Arcs", 1970-tal.

Stålrörsstomme. Läderklädsel med ljusa stickningar. Sitthöjd ca 42 cm

En sits med reva Slitage. Sprickor.

Claes Andersson
Claes Andersson
+46(0)704-248703

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
3 600
335
374
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (10 bud)
3 jun 2018 13:57
3 600 SEK
3 jun 2018 13:57
3 400 SEK
2 jun 2018 17:17
3 200 SEK
1 jun 2018 12:23
3 000 SEK
1 jun 2018 12:23
2 900 SEK