SERVERINGSVAGN, "Julius", ur "Bra Bohag"-serien, Sven Engström och Gunnar Myrstrand, Tingströms. 1950/60-tal

Teak. Löstagbar bricka. Låda under nedre hyllplan. Fyra hjultrissor. Längd 78, bredd 45, höjd 67 cm.

Bruksskick. Missfärgningar och fläckar på bordsyta, ben och inuti låda. Senare ytbehandling av bordsyta.

Utropspris
2 000 SEK