BYRÅ

Gustaviansk stil, 1800-talets slut / tidigt 1900-tal.

Fanerad med valnöt samt med flera träslag. Tre lådor. Beslag av mässing. Bredd 110, djup 53, höjd 84 cm.

Konditionsrapport

Renoverad och kompletterad. Skador, bortfall av faner och lister, torksprickor, repor, fläckar, märken. Nycklar saknas.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Rikard Klev

Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst

rikard.klev@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 3 000 SEK

    Slutpris

    1 500
    146 EUR
    172 USD

    Budhistorik (3 bud)
    223 maj 11:441500SEK
    Acceptpris på 1 500 SEK uppnåddes
    223 maj 11:421000SEK
    120 maj 16:39650SEK