BYRÅ, gustaviansk stil, 1800-talets slut / tidigt 1900-tal.

Fanerad med valnöt samt med flera träslag. Tre lådor. Beslag av mässing. Bredd 110, djup 53, höjd 84 cm.

Renoverad och kompletterad. Skador, bortfall av faner och lister, torksprickor, repor, fläckar, märken. Nyckel saknas.

Utropspris
3 000 SEK