HJALMAR MUNSTERHJELM, olja på pannå, osignerad.
Landskap med sjö. Bildens mått 9,5 x 19 cm.
Sedvanligt ytslitage. Krackelyrer. Fläckar. Färgbortfall i kant.
Retretti Art Centre, 19/5-2/9 1990, katalognummer 85. Katalog medföljer.