Design
1054647

CARL MALMSTEN, matgrupp. 5 delar, "Herrgården", Bodafors, 1900-talets andra hälft.

Ek. Fyra stolar med spjälad ryggbricka och stoppade lösa dynor. Sitthöjd ca 43 cm. Rundad bord med två iläggskivor á 55 cm. Bordets diameter 115 cm, höjd 75 cm.

Slitage. Stolar kompletterade och med senare klädsel. Iläggskiva med fanerlagning. Fläckar.

Utropspris
4 000 SEK