SERVIS

Porslin, 47 dlr, "Blå Blomst", Royal Copenhagen, Danmark, 1900-talets andra hälft.

12 assietter, 617
12 kaffekoppar med fat, 10/1549
1 kaffekanna, 10/1517
1 gräddkanna, 10/1537
1 sockerskål med lock, 10/1678
10 mattallrikar, 10/1621, diameter 25 cm
2 triangelformade uppläggningsfat, 10/8278
1 såsbåt, 563, längd 24 cm
3 lövformade uppläggningsfat, 10/8002
1 ovalt uppläggningsfat, 10/1555, längd 31 cm.
1 serveringsskål, 10/1518
1 uppläggningsfat på fot, 10/1532
1 mindre uppläggningsfat, 10/1654

Konditionsrapport

De två trekantsfaten, samt 2 uppläggningsfatandrasortering. Serveringsskål samt de tre lövformade faten tredjesortering. Serveringsskål på fot med nagg.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - L30

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Maria Ribeiro

Maria Ribeiro

maria.ribeiro@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutas:
    CEST

    1 dag 17 timmar

    Utropspris: 3 000 SEK

    2 700
    262 EUR
    309 USD

    Ändra ditt maxbud
    Lägg ditt maxbud
    Ditt bud måste minst vara 2 900 SEK

    OKAvbryt

    Budhistorik (7 bud)
    3A20 maj 22:342700SEK
    420 maj 22:342500SEK
    3A20 maj 22:342300SEK
    Acceptpris på 1 500 SEK uppnåddes