Kaare Klint

(Danmark, 1888-1954)
Kaare Klint
(Danmark, 1888-1954)

KAARE KLINT, armlänstolar ett par "Safari chairs", Rud. Rasmussens Snedkerier Danmark 1900-talets andra hälft.

Stomme av teak, sits och rygg av canvas, originalklädsel med dynor

Fläckar. Smärre slitage.

Klubbat pris
8 700
772
806
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (16 bud)
21 maj 2018 19:42
8 700 SEK
21 maj 2018 19:42
8 500 SEK
21 maj 2018 19:42
8 400 SEK
21 maj 2018 19:42
8 200 SEK
21 maj 2018 19:01
7 555 SEK
20 maj 2018 8:54
7 500 SEK
19 maj 2018 18:43
7 200 SEK
19 maj 2018 18:43
7 000 SEK
19 maj 2018 18:43
6 800 SEK
19 maj 2018 18:43
6 600 SEK
19 maj 2018 18:42
6 400 SEK
19 maj 2018 18:42
6 200 SEK
17 maj 2018 13:32
6 000 SEK
16 maj 2018 7:03
5 555 SEK
15 maj 2018 16:45
3 200 SEK
14 maj 2018 19:24
3 000 SEK