1054825

KAARE KLINT, armlänstolar ett par "Safari chairs", Rud. Rasmussens Snedkerier Danmark 1900-talets andra hälft.

Stomme av teak, sits och rygg av canvas, originalklädsel med dynor

Konditionsrapport

Fläckar. Smärre slitage.

Följerätt
Ja

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 8 000 SEK

    Slutpris

    8 700
    845 EUR
    958 USD

    Budhistorik (16 bud)
    621 maj 19:428700SEK
    4A21 maj 19:428500SEK
    4A21 maj 19:428400SEK
    Acceptpris på 6 000 SEK uppnåddes