BESTICKSERVIS

170 delar, silver, modell Sachsisk, svenska importstämplar.

12 matknivar, rostfria blad, längd 25 cm
12 förrättsknivar, rostfria blad, längd 21 cm
12 matgafflar
12 förrättsgafflar
12 fiskgafflar
12 fiskknivar
8 smörknivar
12 fruktknivar
12 dessertgafflar
12 soppskedar
12 matskedar
6 kompottskedar
12 dessertskedar
12 kaffeskedar
12 mockaskedar

Vikt 7290 g inklusive rostfria blad.

Konditionsrapport

Obetydligt ytslitage.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V18

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Caroline Lindahl

Caroline Lindahl
Värderare klassiskt konst 1800/1900-tal

caroline.lindahl@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutas:
    CEST

    4 dagar 6 timmar

    Utropspris: 35 000 SEK

    12 000
    1 164 EUR
    1 376 USD

    Acceptpriset är ej uppnått

    Ändra ditt maxbud
    Lägg ditt maxbud
    Ditt bud måste minst vara 12 500 SEK

    OKAvbryt

    Budhistorik (1 bud)
    117 maj 18:5212000SEK